Pokevision ile Pokemon Bulma Taktiğini Keşfettik! - Poketop
Paylaş:

pokevision-radar-featured

 

Pokevision isimli bir teknoloji ile artık, Google Haritalar kullanır gibi, yakınımızda hangi Pokemonların olduğunu ve kaç dakika süreyle kalacaklarını görebiliyoruz. Özellikle şu günlerde oyundaki nearby (yakındaki pokemon) özelliğinin çalışmamasından dolayı bu yeni yöntem hepimize ilaç gibi gelecek. Fakat önceden belirtelim ki; Pokemon Go sunucularındaki aşırı yüklenme nedeniyle sistem günün bazı saatlerinde çalışmayabiliyor. Akşam’dan sabaha kadar olan vakit aralığında başarılı olamazsanız üzülmeyin. Sistem gündüz saatlerinde çok daha iyi çalışacaktır.

Nasıl Kullanılır

Şimdi gelelim nasıl kullanacağımıza. Öncelikle buraya tıklayarak Pokevision’a bağlanıyoruz. Karşımıza gelen sayfanın sağ üst köşesinde arama bölümü var. Örneğin İstanbulda yaşıyorsak arama kutusuna istanbul yazarak istediğimiz yeri karşımıza getiriyoruz. Ardından haritada hem yakınlaşıp uzaklaşarak hemde sürükleyerek taramak istediğimiz yeri (örneğin oturduğumuz evin yakını) buluyoruz. Taramak istediğimiz yeri bulduğumuzda haritanın ortasına tıklayarak bir işaretçinin çıkmasını sağlıyoruz.Ve haritanın altındaki kırmızı dikdörtgen butona basıyoruz. Ardından birtek beklemek kalıyor. Yaklaşık 15 saniye içinde o alandaki pokemonları tarayacak ve bize kaç dakika sonra kaybolacakları bilgisiyle birlikte, pokemonları nokta atışıyla gösterecek. Tarama işlemini 30 saniyede bir tekrar edebileceğinizi unutmayın.

Artık evimizde otururken yan mahalleyi gözleyebilir, üst sokakta aradığımız pokemonu tespit edebiliriz. Bize yalnızca kapıyı açıp oraya koşmak kalıyor. Tabiki bir de Pokemonu yakalamak için biraz şans.

Poketop.com ailesi olarak bu yöntemi bir hile olarak görmüyoruz. Bu yöntem son dönemde nearby özelliği çalışmadığı için daha çok oyun dışı bir taktik gibi. Umarım yazımızdan keyif almışsınızdır. Aşağıdaki yorumlar bölümünden aklınıza takılanları sorabilir, önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni haberler ve rehberlerimizden haberdar olabilmek için Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Herkese bol Pokemon Go’lu günler!

Paylaş:

Yorumlar

yorum