Pokemon Go Şarj Sorunu Rehberi - Poketop
Paylaş:
sarj-sorunu-image-1Gökten düşen, yerde biten pokemonları yakalamaya doymadan, gym’leri ele geçiremeden, kilometrelerce yürüyüp yumurtaları kıramadan biten şarj. Tadı damağımızda kalan oyun keyfi.. Evet, hepimiz aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Nasıl çözülebileceğiyle ilgili araştırmalarımızı ekip olarak günlerdir test ediyoruz. Bütün işe yaramaz işlemleri elediğimiz, bir kaç basit adımda şarj sıkıntımızı etkili bir şekilde giderecek bir liste hazırlamayı başardık. Tabii ki bu listeyi sizlerle paylaşmadan da duramadık.
Oyun İçi Şarj Tasarrufu
Öncelikle oyunu açtığımızda ekranın en alt kısmında bulunan poketop’a tıklıyoruz ve açılan ekranda sağ üstte bulunan settings (ayarlar) menüsünü açıyoruz. Music satırında bulunan tiki kaldırıyoruz. Hemen altında bulunan Sound Effects için de aynı işlemi uyguluyoruz. Bu sayede oyunun seslerini kapatmış olduk. Oyunu eğer sessiz bir alanda değilde sokakta oynuyorsak zaten bu sesleri duyma şansımız çok fazla yok. Bu menüdeki battery Saver ve Vibration ayarlarını açık bırakıyoruz. Battery Saver modu telefonumuzu cebimize baş aşağı koyduğumuzda ekranın kararmasını sağlıyor ve daha az pil tüketimine neden oluyor. Bu modda iken yürüyerek yumurtaları kırabilirsiniz ve bir pokemon menzilinize girdiğinde telefonunuz titreyerek sizi uyarır. Cebinizden çıkardığınız telefonunuzu dik tuttuğunuzda ekran tekrar eski haline dönecektir.
Ekran Parlaklığı
Sıradaki yöntemimiz, tahminen hepimizin günlük hayatta kullandığı bir çözüm. Telefonumuzun ekran parlaklığını kısmak. Yarı yarıya kıssak bile şarj süremize çokça etki edecektir. Güneş ışınları telefonumuzda yansıma yapıyor ise piyasada uygun fiyatlara mat ekran filmleri bulabiliriz.
Wifi ve Bluetooth
Telefonumuz herhangi bir kablosuz ağa bağlı değilken wifi’ı açarsak telefonumuz periyodik olarak çevremizdeki ağları aramaya çalışacaktır. Bu da ekstra şarj sorunu demektir. Bluetooth artık eskilerdeki kadar şarj tüketmiyor olsa da oyun sırasında kapalı tutmak bize bir şey kaybettirmeyecektir.
Arka Planda Çalışan Uygulamalar
Arka planda çalışan facebook, twitter gibi uygulamalar telefonumuzun şarjını biz farkedemeden tüketebilir. Eğer zorunda değilsek bu uygulamaları kapatarak şarj tasarrufu edebiliriz.
Pokemon Go oynarken kullanabileceğimiz bu yöntemler biraz olsun şarj sorunumuzu çözecektir. Fakat ‘the very best’ olmak isteyen bir Pokemon GO oyuncusuysanız; yapmanız gereken en etkili çözüm bir powerbank (taşınabilir şarj aleti) almak olacaktır. Poketop.com olarak siz değerli aile üyelerimize tavsiyemiz 10.000mah ve üzeri şarj depolayabilen, 2A akım gücü olan bir model almanız. 80tl ile 150tl arasında değişen fiyatlarıyla bu ürünleri etrafınızdaki bir çok teknoloji mağazasında bulabilirsiniz. Alacağınız bu güçte bir powerbank telefonunuzu 3-5 defa tamamen dolduracak güçte olacaktır.
Diğer oyun içi rehberlerimiz, yeni Pokemon GO haberlerimiz ve çok daha fazlası için bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Bu yazımız ile ilgili görüş ve sorularınızı aşağıdaki yorumlar sekmesinden bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.
  Herkese iyi avlar!
Paylaş:

Yorumlar

yorum