Pokemon Go Nasıl indirilir? (Iphone) - Poketop
Paylaş:

Pokemon Go nasıl indirilir? Belkide Pokemon Go’nun dünyada yalnızca sayılı ülkelerde indirmeye açılmasının ardından en çok sorulan soru bu.

Evet sevgili Pokemon severler! Sevip de kavuşamayanlar! Oyuna bir an önce başlayıp ‘the very best’ olmak isteyenler! Hepimizin bildiği üzere Pokemon GO oyunu henüz ülkemiz telefon kullanıcıları için store’lara gelmiş durumda değil. Peki bu kadar insan nasıl oynuyor bu oyunu? İşte biz de tam olarak bu soruyu cevaplamak için bu rehberi sizin için hazırladık ve Apple(ios) kullanıcıları için en kolay, en anlaşılır yöntemi sizlere sunduk.

nasil-indirilir-2

Öncelikle telefonlarımızda bulunan App Store’a giriyoruz. (fotoğraf1)
nasil-indirilir-2

Açılan ekranda altta öne çıkanlar, en popülerler, keşfet, ara ve güncellemeler sekmelerinin bulunduğu yerden öne çıkanlar(yıldız şeklinde olan) sekmesine basıyoruz.(fotoğraf2)

nasil-indirilir-4

Karşılaştığımız ekranın en altına iniyoruz (fotoğraf3) 

nasil-indirilir-4

Apple ID: birseyler@gmail.com (kayıtlı olduğumuz kendi adresimiz yazar) kısmına basıp çıkış yap seçeneğini işaretliyoruz.(fotoğraf4)

nasil-indirilir-5

Yukarıda yazan işlemi hallettikten sonra telefonumuzun ayarlar kısmına giriş yapıyoruz.(fotoğraf5)

nasil-indirilir-6

Menüde biraz aşağıya inip genel ayarlar sekmesine giriyoruz.(fotoğraf6)

nasil-indilrilir-7

Genel menüsü açıldığında ise klavye sekmesinin altında bulunan dil ve bölge sekmesine giriş yapıyoruz.(fotoğraf7) 

nasil-indirilir-8

Bu menüde ise bölge butonuna basmamız gerekiyor.(fotoğraf8)Açılan listeden Avustralya’yı işaretliyoruz ve sağ üstte çıkan onaylama butonuna basıyoruz. Ayarları yapabilmesi için telefonumuza biraz(15-20s) zaman tanımamız gerekiyor bu aşamada. Yapılandırma tamamlandığında tekrar App store’a giriyoruz.

App store’a girdiğimizde yapmamız gereken çok basit. Telefonumuza bir oyun ve/ya uygulamayı indirmek istediğimizde ne yapıyorsak, aynısını yapıyoruz. Ücretsiz bir oyun ya da uygulamayı buluyoruz ve indir tuşuna basıyoruz.(gerçekten indirmeyeceğiz, sadece app store’u bize yeni bir hesap açtırması için zorlayacağız.)

nasil-indilrilir-9

Karşımıza gelen giriş yap ekranında, yeni Apple ID oluştur(create new Apple ID) kısmını seçiyoruz.(fotoğraf9)

nasil-indirilir-10

Hemen bize bir ülkeler listesi çıkacak. Bu listeden Australia seçeneğini işaretleyip sağ aşağıdaki ileri(next) tuşuna basıyoruz. Yine sağ aşağıda Agree butonu belirecektir. Bu butona da basıp ekrana gelen uyarıya tekrar Agree diyoruz.(fotoğraf10) 

nasil-indirilir-11

Açılan ekranda ise yeni oluşturacağımız Apple ID’miz için kullanacağımız bazı bilgileri istiyor. Öncelikle yeni bir e-posta adresi. –Haydaa nerden çıktı bu yeni e-posta adresi? Şimdi bir de yeni hesap mı açacağız? Tabii ki bunun da en kolay yöntemini anlatacağım ve birkaç harf değiştirerek hızlıca halledeceğiz.- DİKKAT: burada anlatılacak işlemler, paragraf sonuna kadar, fazla zaman kaybetmeden telefonda uygulanmalıdır.Şöyle başlıyoruz. En başta çıkış yaptığımız birseyler@gmail.com olan adresimizin sadece sonunu(@ işaretinden sonraki kısmı) googlemail.com olarak değiştiriyoruz. Yani bizden Email istenilen yere birseyler@googlemail.com yazıyoruz.(bu iki adres aslında aynı. Uzantılarını farklı yazınca ufak bir kandırmaca yapmış olduk sadece.) Password kısmına ise Apple ID şifremizi yazıyoruz.(fotoğraf çekme/paylaşma uygulamasını indirirken bizden istedikleri. Hani şu zombi vurmalı oyunu indirirken de sormuştu ya, işte o.) Verify denilen yere de şifremizi tekrar yazıyoruz.(fotoğraf11)

nasil-indirilir-12

Birazcık aşağıya inince sıra SECURITY INFO sorularına geliyor.(fotoğraf12) Adının afili olduğuna bakmayın. Bu soruları bir daha görmeyeceğiz. Cevaplarını da hatırlamamıza gerek kalmayacak. Bu sebeple sırayla, aşağıya doğru; şıklardan 1 soru seçip 1 cevap yazarak / 1 soru seçip 1 cevap yazarak / 1 soru seçip 1 cevap yazarak OPTIONAL RESCUE EMAIL kısmına geliyoruz ve burayı boş bırakıyoruz. 

nasil-indirilir-13

Aşağı inmeye devam ederek doğum tarihi kısmına ulaşıyoruz. Day(gün) / Month(ay) / Year(yıl) şeklinde dolduruyoruz. 2 adet Subscribe butonunu açık olarak bırakıyoruz ve sağ aşağıda bulunan Next’e basıyoruz.(fotoğraf13)

 

Üst paragrafta anlattığım kısmı fazla oyalanmadan yapmayı başaramadıysak; çok yavaşsın, hadi şimdi baştan dene ama daha hızlı uyarısı veriyor. DİKKAT: burada anlatılacak işlemler, paragraf sonuna kadar, fazla zaman kaybetmeden telefonda uygulanmalıdır. Oyalanmadan Next’e basmayı başarabildiysek karşımıza BILLING INFORMATION(nasıl ödeyeceksin sen şimdi bunun parasını) kısmı geliyor. Biz de None(ödemeyeceğim) olarak işaretliyoruz.(ücretsiz-free- bir uygulama bulup indirmeye çalışarak app store’u zorlamıştık hatırlarsanız; bize yeni hesap açtırması için. Eğer öyle yapmasaydık bizden kredi kartı numarası vesaire isteyecekti.)(hep bir kolaylık, hep bir çabukluk.) Hemen altında Code bölümü var. Burayı da boş bırakıyoruz. Sıkılanlar için söylüyorum; sadece birkaç kısa adım kaldı. Hadi sıkın dişinizi. İLK POKEMONUNUZU YAKALAMAYA AZ KALDI!

nasil-indirilir-14

Title için, erkekler Mr. Kadınlar Mrs. seçip sıradaki sorulara First Name(adımız), Last Name(soyadımız) yazarak Address kısmına geliyoruz ve kalan boşlukları fotoğraftaki gibi dolduruyoruz.(fotoğraf14) Hepsini eksiksiz doldurduktan sonra sağ aşağıda bulunan Next’e basıyoruz. Ekrana gelen uyarı bizden hesabımızı doğrulamamızı isteyecek. Tamam(ok)’a bastıktan sonra posta kutumuzu açıyoruz. Apple’dan gelen maili açıyoruz ve mavi renkte yazan Verify now > yazısına tıklıyoruz. Açılan pencerede ID bölümüne hesabı açarken yazdığımız mail adresini (örneğin birseyler@googlemail.com) yazıyoruz. Hemen altında yer alan PW(password) kısmına ise Apple ID şifremizi yazıyoruz ve OK(verify)’a basıyoruz. 

nasil-indirilir-14

Hesabımızı da doğrulama işlemi bittiyse eğer App Store’a girip Search(arama) kısmına Pokemon GO yazarak en üstte çıkan, özlemini duyduğumuz oyunu GET ardından INSTALL butonlarını kullanarak telefonumuza indirmenin bitmesini bekliyoruz.(fotoğraf15)

İndirme işlemi bittiğinde direk oyuna başlamıyoruz.Telefonumuzda değiştirdiğimiz ayarları kısa bir çabayla geriye almalıyız. Öncelikle telefonumuzun Settings(Ayarlar) bölümüne girip General(Genel) sekmesinden Language & Region(Dil ve Bölge)’ye basıyoruz ve açılan menüde Region(Bölge) kısmından Turkey(Türkiye)’yi seçiyoruz ve sağ üst kısımda bulunan Done(Tamam) butonuna basıyoruz. İşlem bitince App Store’a giriyoruz. Altta ki barda bulunan yıldız simgesine basıp ekranın en altına inip Apple ID yazan yere tıklıyoruz ve Sign Out(Çıkış Yap)’ı seçiyoruz. Biraz önce Apple ID yazan yerde Sign In(Giriş Yap) yazısı çıkınca basıyoruz ve ekrana gelen Use Existing Apple ID(Var Olan Bir Apple ID Kullan) seçeneğini işaretliyoruz. Ekranda beliren kutucukta ise üst tarafa birseyler@gmail.com olan Pokemon GO indirmeden önce kullandığımız email adresimizi yazıyoruz. Alt tarafa da Apple ID şifremizi yazıyoruz ve OK(tamam)’a basıyoruz.

Artık Pokemon Go Nasıl İndirilir? sorusunun cevabını biliyorsunuz! Şimdi bütün koşullar poketop’u elinize alıp the very best olmanız için hazır durumda. Başlangıç için ufak bir tüyo vereyim. Oyun açıldıktan sonra size 3 başlangıç pokemonu seçeneği sunuyor. Charmander, Squirtle ve Balbazar. Eğer siz bir Pokemon efsanesi olan Pikachu ile başlamak istiyorsanız bunu da yapabilirsiniz. Tabii ki bu bilgiyi de sizlerle paylaşmadan duramıyoruz. Yapmanız gereken çok basit. Sadece ilk önerilen bu 3 pokemonu almayın ve sokağa çıkıp 5 dakika yürüyün. Pokemon GO’nun yaratıcılarının ana amaçlarından biri olan, oyuncularını yürümeye teşvik etme durumu daha oyunun hemen başında kendini gösteriyor ve 5 dakikalık yürümeniz karşılığında size gizli olan Pikachu ile başlama imkanı sağlıyor.

Kolayca Pokemon yakalamak, hızlı level atlamak, yumurtaları kırmak ve çok daha fazlası başka yazıların konusu. Tabii ki diğer yazılarımıza da sizleri bekliyoruz sevgili dostlar. Faydalı bir rehber olduğunu düşünüyorsanız, yazılarımızı sosyal medyalarda arkadaşlarınız ile paylaşınız. Hem yeni arkadaşlarımıza yardımcı olalım hem de bu şirin mi şirin Poketop.com ailemizi hep beraber büyütelim. Hepinize iyi oyunlar dilerim!

Paylaş:

Yorumlar

yorum