Pokemon Go 30 Temmuz Güncellemesini sizler için inceledik. - Poketop
Paylaş:

update-image-130 Temmuz günü öğle saatlerinde Pokemon Go’nun yeni güncellemesi sinyallerini vermeye başlamıştı. Çok geçmeden güncelleme hem Ios hem Android cihazlar için gece saatlerinde piyasaya çıktı. Güncellemenin indirilmesi ile birlikte bir çok Pokemon Go oyuncu topluluğundan oyunun yapımcı firması Niantic’e tepkiler yağmaya başladı. Mutluluk verici gelişmeler olmasına rağmen, yeni güncellemenin biz de dahil olmak üzere çoğu oyuncunun beklentilerini karşılaması bir yana, Pokemon Go’nun belkide en keyifli yanı pokemon takip modunun hala düzeltilmemiş olması çok büyük üzüntüye yol açtı. Çok uzatmadan güncelleme notlarına ve ne anlama geldiklerine bakalım.

Transfer Butonunda Yer Değişikliği

Bir çoğumuzun ana level atlama stratejisi Pokemonları biriktirip evrim geçirtmekti. Öyle ki, biriken 30 40 adet evrimi yaparken en büyük baş ağrımız, Pokemon sayfasının altında kalan transfer tuşuna her defasında basmanın yol açtığı zaman kaybıydı. Yeni gelen değişiklik ile artık transfer tuşu ekranın köşesindeki sabit bit menüye koyulmuş. Artık her defasında sayfanın en altına inmemize gerek kalmadı. Bununla birlikte eklenen menüde bir de Favori tuşu bulunuyor. 

Ayak İzleri Yok Oldu

Ne yazık ki ayak izlerini kullanarak Pokemonların takibi özelliğini, yalnızca oyunu ilk hafta oynayan insanlar hatırlayacaktır. Oyun çıktığı günden itibaren sunucuların aşırı yüklenmesi sebebiyle Niantic bu özelliği pasif hale getirmişti ve bütün Pokemonlar 3 ayak uzaklıkta gözüküyordu. Yeni güncellemede artık 3 ayak izleri de kaldırıldı. Bunun kalıcı bir özellik olduğunu düşünmüyoruz. Yada umut ediyoruz:) Çok büyük ihtimalle sunuculardaki sorunlar çözüldükten sonra bu özellik geri getirilecektir. Aksi taktirde Pokemon Go’nun belkide en büyük keyfi yok olmuş olacak.

Yeni Uyarılar Eklendi

Artık oyunu açtığımızda karşımıza bir uyarı penceresi geliyor. Bize iletilen 3 adet uyarı var. Bunlar;

-Do not trespass while playing Pokemon Go. (Pokemon Go oynarken izinsiz giriş yapmayın.)

-Don’t drive while playing Pokemon Go. (Pokemon Go oynarken araç kullanmayın.)

-Don’t enter dangerous areas while playing Pokemon Go. (Pokemon Go oynarken tehlikeli alanlara girmeyin.)

Görünüşünüzü Değiştirin

Eskiden, görünüşümüzü değiştirmek için yalnızca bir hakka sahiptik. Bu da hesap oluşturup oyunu ilk açtığımız sıradaydı. Yeni gelen güncellemede karakterimizin görünüşünü istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz. Bunun için yapmanız gereken şey karakterinizin sayfasına girmek ve köşedeki sabit menüden Customize seçeneğini seçmek. 

Gizli Değişiklikler

Resmi notlarda yer almayan gizli değişiklikler aslında bu güncellemenin en önemli kısmını oluşturuyor. Ve bunlardan bir tanesi güncellemenin yarım gün öncesinde meydana geldi. Tüm pokemonların güç dengeleri tamamiyle değişti. Konu hakkındaki ayrıntılı makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Gelelim diğer gizli değişikliklere;

-Gym animasyonları düzeltildi. 

-Bellek sorunlarında iyileştirmeler yapıldı.

-Pokemon avındaki buglar düzeltildi.

-Haritada iyileştirmeler yapıldı.

-Kesin olmamakla birlikte Pokemon radarının menzili 100 metreden 60 metreye düşürüldü.

Ve Geriye Kalanlar

Pokemon Go’nun oynanışına çok etki etmesede bir kaç ufak değişiklik daha yapıldı. Bunlar;

-Yazı fontları kalınlaştırıldı.

-Madalyalar tekrar dizayn edildi.

-Yumurta seçme ekranına mağazaya giden bir buton eklendi.

Sonuç

Sonuç, güzel gelişmeler olmasına rağmen beklentileri karşılamayan bir güncelleme. Pokemon Go bütün dünyada, çıktığı ilk hafta inanılmaz bir hızla indirildi. Böyle bir başarıdan yalnızca bir hafta sonra Pokemon takip sistemi pasif hale getirildi ve oyunun oynanma oranı düşmeye başladı. Bu sorun düzeltilmediği sürece de tekrar yükselişe geçecek gibi gözükmüyor. Pokemon Go’nun geleceği önümüzdeki bir ay içerisinde belirlenecek gibi gözüküyor. Niantic ya oyuncuları ile iletişim halinde olmayı seçecek ve onların isteklerine kulak verecek. Yada mobil oyun tarihinin en büyük oyunu tozlu raflarda yerini bulacak. Bu makaleyi beğendiyseniz Poketop.com Resmi Facebook Sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz. Herkese iyi avlar!

Paylaş:

Yorumlar

yorum