Pokemon Go Hızlı Level (Seviye) Atlama Taktikleri - Poketop
Paylaş:

hizli-level-atlama-image-1Kaç gündür Pokemon Go oynuyorum daha 5 level olabildim. Şimdiden herkes 20-25 olmuş bile. Gym almak için saldırıyorum ama savunan pokemonların cp’leri benimkilerin en az 5 katı. Çok geri kaldım. Nasıl yetişeceğim ben bu yüksek level olanlara. Gibi düşünceler sardıysa dört bir yanınızı, doğru yerdesiniz demektir. Rakiplerinize ya da takım arkadaşlarınıza yetişebilmeniz için ‘nasıl hızlı level atlanır?’ sorusunu sizin için cevaplıyoruz.

Nerede Çokluk Orada Pokemon Go

Oyuncu sayısının fazlaca olduğu bir bölgede oynamanız sizin avantajınıza olacaktır. Çeşitli denemelerimiz sonucu öğrendik ki; bölgede çevrimiçi oyuncu sayısı ne kadar fazlaysa, bununla orantılı olarak, o kadar fazla pokemon çıkıyor. Oyuncular da bu nedenle pokestopların fazla ve birbirine yakın olduğu yerlerde toplanıyor.Birbirine yakın pokestoplar arasında kısa yürüyüşler yaparak hem buralardan hediye eşyaları toplayabilir hem de yakınlarına düşen pokemonları avlayabiliriz. Yeni arkadaşlar edinmek, farklı insanlarla deneyimlerimizi paylaşmak fırsatı da bonus.

Seçici Olmaya Gerek Yok

Seçici olmamak ise hızlı level atlama konusunda kilit bir role sahip. Yakaladığımız her ‘yeni’ pokemon en az 500 xp (tecrübe puanı) verir. Daha önceden yakaladığımız bir pokemonu tekrar yakaladığımızda ise en az 100 xp alırız. Evet, hepimiz Zubat görmekten sıkıldık, Rattata avlamaktan bıktık ve Pidgey görmek istemiyoruz. Fakat bu pokemonların bu kadar sık görülmesini lehimize çevirebiliriz. Her bir evrim bizim için 500 xp kazanç demektir. Oyunda evrim için en az candy isteyen 3 pokemon Weedle, Pidgey ve Caterpie. Şanslıyız ki oyunda en çok karşılaşacağımız pokemonlarda bunlar. Yapacağımız şey bu pokemonlar ne kadar değersiz de olsa hepsini yakalamak ve topladıklarımızı evrimleştirerek her birinden 500 xp kazanç sağlamak.

Ölümcül Hızda Level Atlama Modu

Gelelim yarım saat içerisinde 1000’lerce xp kasma yöntemine. 9,10 ve 15. levellere ulaştığımızda oyun bize 1’er adet Lucky Egg verir. Lucky Egg’i (Şanslı Yumurta) aktif ettiğimizde yarım saat süreyle kazandığımız her xp ikiye katlanır. Önemli olan ise bu eşyayı ne zaman kullanacağımızı doğru seçmek ve kullanımı için hazır olmak. Nasıl yani? Ne zaman? Ne için hazır olmak?

Öncelikle çantamızda evolve edilmeye hazır en az 15 pokemon bulunduğundan emin oluyoruz. Örneğin 15 Pidgey evrimleştirmek için 15*12=180 adet Pidgey şekerimiz hazır olmalı. Tabii ki 15 farklı Pidgey’miz de çantada hazır olarak bekletilmeli. Pokemon ve şeker hazırlığımız tamam ise sıra geldi sıkça Lure Module kullanıldığını bildiğimiz bir pokestop bulmaya. Ya da kendimizin Lure Module kullanabileceği, birbirine yakın en az 2 pokestop bulmaya. Pokestopları da bulduysak eşya çantamızda bulunan Incense (tütsü) isimli eşyayı da aktif ediyoruz. Bu eşya, yarım saat boyunca yakınlarımıza pokemon çekmeye yarar. Lucky Egg’imizi de aktif ederek yarım saatlik xp yağmuruna başlıyoruz. Bir yandan pokestoplarda bulunan hediye eşyaları alıyoruz, Lure Module sebebiyle düşen pokemonları
topluyoruz, Incense’in yanımıza çektiği pokemonları avlıyoruz bir yandan da seri bir şekilde Pidgey’lerimizi evolve ediyoruz. Bunların hepsini yaparken kazandığımız her xp iki katı olarak geldiğinde seviyemizin ne kadar hızlı arttığına inanamayacaksınız.

Damlaya Damlaya Göl Olur

Sıra geldi küçük ama etkili bir taktiğe. Pokemon yakalarken poketopunu doğru zamanda ve doğru şekilde atmayı başarabilirsek Nice Throw(iyi atış) elde etmiş oluruz ve pokemonu yakaladığımızda fazladan 10xp alırız. Daha iyi bir şekilde poketopunu atmayı başarabilirsek Great Throw(harika atış) elde edebiliriz ve pokemonu yakaladığımız zaman fazladan 50xp kazanırız. Poketopunu fırlatma becerimiz asi Charizard’ın sahibi Ash, benim favori pokemonum olan Psyduck’ın sahibi Misty ya da kayadan daha sağlam, yılandan daha atik Onix’in sahibi Brock kadar iyi ise Excellent Throw (mükemmel atış) yapabilir ve 100xp fazladan kazanabiliriz.

Sevgili Poketop.com ailemizin değerli üyeleri! Umuyoruz ki ‘hızlı level atlama taktikleri’ yazımız faydalı olmuştur. Eklemek istedikleriniz ya da merak ettikleriniz için aşağıda bulunan yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz. Çevrenizde ki arkadaşlarınız da aynı durumdan yakınıyor ve çözüm bulamıyorsa; yazılarımızı onlarla paylaşmayı unutmayınız. Bol xp’li günler. Herkese iyi avlar!

Paylaş:

Yorumlar

yorum